راه برون رفت و دوری از این آسیب ها عبارتند از:

1.بصیرت و آگاهی از فریب کاری دشمنان.
2. فهم درست برنامه های رسانه ای استکبار جهانی که با انگیزه شوم ایجاد انحراف در فکر و سبک زندگی فردی و اجتماعی ، بویژه نگاه معنوی و سیاسی تهیه و پخش می شود.
3. پناه بردن به خدا ، قران، معنویت و هدایت های اولیا الهی.

4. خصوصا با داشتن رهبری دانا و دشمن شناس و هشدارهای روشن و بدون ابهام برای هیچ کس جای اما و اگر نمی ماند.

«بعضيها آدمهاي مقدس مآب و متدين و اهل عبادت و اهل زهد بودند و در کتابها اسمشان در شمار عباد و زهاد و اخلاقيون و آدمهاي حسابي ثبت شده است؛ اما اشتباه مي کردند؛ اشتباهي به عظمت اشتباه جبهه ي حق با باطل . بزرگترين اشتباهها اين است. اشتبهاههاي کوچک، قابل بخشش است. آن اشتباهي که قابل بخشش نيست، اين است که کسي جبهه حق را با جبهه ي باطل اشتباه کند و نتواند آن را بشناسد .»

منبع:حديث ولايت، جلد چهارم، ص 138-
«در تاریخ اسلام، انسان چیزهای عجیبی از این قبیل می‌بیند. همین «عمروبن‌عبید» عابدِ زاهدِ معروف، کسی است که خلیفه‌ی عباسی درباره‌ی او اظهار ارادت می‌کرد و می‌گفت: «کلّکم یمشی روید کلّکم یطلب صید غیر عمروبن‌عبید»؛ یعنی حساب «عمروبن‌عبید»، از دیگر مدعیان تقوا و زهد جداست! شما اگر همین «عمروبن‌عبید» و «محمّدبن‌شهاب‌زهری» و امثال آنها را نگاه کنید، می‌بینید که آنها در زمان خودشان، از جمله‌ی دردسرهای بزرگ جریان حق بودند. می‌رفتند با حضور خودشان، جبهه‌ی باطل را تقویت می‌کردند و جناح حق - یعنی جناح اهل‌بیت پیامبر - را تنها و مظلوم می‌گذاشتند و بر اثر همین ندانستن، دست دشمن را روی اینها دراز می‌کردند.»
سخنرانی در دیدار با اقشار مختلف مردم (روز سی‌ام ماه مبارک رمضان) - 1369/02/06


موضوعات: فرهنگی  لینک ثابت[چهارشنبه 1395-10-08] [ 02:55:00 ب.ظ ]