مقصر،آقایان،نگاه ها، بیحجاب،

وقتی حرف از حجاب میشه همه اشاره ها میره طرف خانم ها!
البته درسته این خانومه که باید با حجاب در کوچه و خیابان ظاهر بشه! ولی خداوند در قرآن اول ّبه آقایون سفارش حجاب رو می کنه !باور ندارین؟! اینهم آیه 30 سوره نورقُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ يَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِكَ أَزْكى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِما يَصْنَعُونَ به مؤمنان بگو چشم هاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گيرند، و فروج خود را حفظ كنند، اين براى آنها پاكيزه ‏تر است، خداوند از آنچه انجام مى‏دهيد آگاه است.
خب دیدید که حداوند به آقایون که مشتری کالاهای زنان نامحرم هستن سفارش می کنه که به خانم ها خیره نشید تا آنها هم تشویق نشوند به نمایش دادن.

یعنی اگر آقایون نگاه نکنند، خانمی که خودش را بزک کرده از نگاه نکردن مردان احساس حقارت می کنه!
و به آقایون سفارش دیگه ای هم کرده. میگه الرِّجالُ قَوّامُونَ عَلَی النِّساءِ بِما فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلی‏ بَعْضٍ وَ بِما أَنْفَقُوا مِنْ أَمْوالِهِمْ
چنین ترجمه شده است: (مردان، سرپرست و نگهبان زنانند، بخاطر برتریهایی که خداوند (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی دیگر قرار داده است و بخاطر انفاقهائی که از اموالشان در مورد زنان می کنند11حجرات
یک سوال :به نظر شما مردان فقط باید مخارج خانواده را تامین کنند ؟!

اما یه مرد که قوام بخش خانواده است مسئولیت دیگه ای نداره؟!

پس امنیت خانواده چی میشه؟

حراست از خانواده؟

اگر مزاحمی به خانه تجاوز کرد ،کی باید جلوی مزاحم مقاومت کنه؟!
همه عقلا اعتراف می کنند که این مردهست که باید جلوی مزاحم را بگیره! حالا تصور کنید که یه مرد اصلا به پوشش همسرش و دختر و خواهر و مادرش توجهی نداره بعد هم به متجاوز بگه تو مزاحم اهل وعیال من نشو !

این دو رفتار باهم تضاد دارن. پس خداوند وقتی مدیریت اقتصادی ، تربیتی، حراستی را به مردان داده ؛ از آقایون هم توقع داره که در باره چهار گروه زنان که تحت نفوذ او هستند مدیریت داشته باشه.

اول بهشون نگاه خیره نکنه.

دوم مواظب باشه تا زنان تحت همایت او با هر پوششی در منظر نامحرمان حاضر نشوند.

بنابراین این وضع  بد پوشی زنان جامعه متاثر از بی مدیریتی مردان است.

که اولا: با نگاهشون به زنان نامحرم خریدار کالای آنها شده اند.

دوم :وظیفه مردانگی شون را فراموش کردند.

سوم: بعضی از مردان همسران با حجاب خود را وادر به بد پوشی می کنند.

چهارم :اینکه هرگز برای تشویق همسران، خواهران، دختران و مادران با حیا ی خود هیچگونه تشویقی انجام نداده اند.


مهمتر از بقیه ،از این سفارش  سومی که خداوند فرموده: يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَ أَهْلِيكُمْ ناراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَةُ»(تحريم/6)
اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد! خود و خانواده خويش را از آتشي كه هيزم آن انسان ها و سنگ ها هستند، کوتاهی کرده اند. مگر همسر و خواهر و دختر و مادر اهل او نیستند؟!چرا برای نجات آنها از آتش غافل شده اند ،که در آخرت هم خودشان وهم اهل عیالشان را به جهنم می برند؟!

لذا هروقت  سخن از سفارش در بحث حجاب می شود، می گویم باید اول به آقایان سفارش کنیم!

 

موضوعات: آموزنده, باز آفرینی محتوای دینی  لینک ثابت[شنبه 1396-04-17] [ 03:55:00 ب.ظ ]