مداد کدام عالم برتر از خون شهید

امام صادق علیه السلام از پیغمبر صلی الله علیه وآله نقل می فرماید:خداوند به سه گروه اذن داده تا از گنهکاران شفاعت کنند،پیامبران ، علما وشهدا.«بحار 3، 299
دقیقا دشمنان دین با همین سه گروه مبارزه می کردند و می کنند و همیشه تاریخ مملو از مبارزات پیامبران و علما و به پیروی از اولیاء،  شهدا با ظالمان و تبهکاران بوده است. یعنی همانطور که در دنیا از روی لطف تلاش در نجات این گروهای طغیانگر بودند و نگذارند که آنها و پیروانشان در دنیا وآخرت نگون بخت شوند. در قیامت هم باز همان مسئولیت را ادامه می دهند ، البته در آن دنیا دست کسانی را می گیرند که محب اهل بیت بودند ولی براثر خطا گرفتار شده اند.پس برای تشخیص حق و باطل همین حدیث کافی است . که چرا استکبار با این سه گروه مبارزه می کند!

و اسلام چه ضربه هایی از عالمان بی بصیرت خورده است و هنوز هم می خورد. فتنه هایی که از اول انقلاب تا کنون به این ملت وارد شده  و جبران ناپذیر بوده و گروهی را به دنبال خود به سوی جهنم سوق داده اند . از شریعتمداری گرفته تا قائم مقام و سید صادق شیرازی و بقیه کسانی که بعضی در حصر و یا مغروق و بعضی مرحوم مغروق را چنان ستوده که و از مصادیق متعالی علما نامیده است که گمان می کنی که مصداق آیات معروف قرآن است و متخلق به اخلاق حمیده ،غیره…..و شگفت آور تر اینکه این علما در مطالعات و تالیفات خود از احادیث امام صادق علیه السلام چه درسی می آموختند و آموزش می دادند. و از این نکته پی می بریم که مداد العلما افضل من دماءالشهدا که این مداد علما بوده که برتر از خون شهید بوده نه خود عالم چرا که بعضی این عالمان سخن امام معصوم را می نوشتند ولی خودشان یا به معنای آن پی نمی بردند یعنی بصیرت نداشتند و یا عالم بی عمل بودند.واین عالمان بی بصیرت زحمات علمای بصیر را مثل امام خمینی (ره)انقلاب بزرگی را که آرزوی مستظعفان جهان است  بوجود آورد را خنثی می کنند.

بصیرت و رهبری

بیانات در دیدار عمومى مردم چالوس و نوشهر1388/07/15

یک مطلب راجع به مسائل کلى کشور و انقلاب عرض کنم. ببینید برادران و خواهران عزیز! خداى متعال به پیغمبرش در آن دوران دشوار مکه میفرماید: اى پیغمبربگو من با بصیرت حرکت میکنم؛ «قل هذه سبیلى ادعوا الى اللَّه على بصیرة انا و من اتّبعنى»؛خودِ پیغمبر با بصیرت حرکت میکند، تابعان و پیروان و مدافعان فکر پیغمبر هم با بصیرت . این مال دوران مکه است؛ آن وقتى که هنوز حکومتى وجود نداشت، جامعه‌اى وجود نداشت، مدیریت دشوارى وجود نداشت، بصیرت لازم بود؛ در دوران مدینه، به طریق اولى‌. اینى که من در طول چند سال گذشته همیشه بر روى بصیرت تأکید کرده‌ام، به خاطر این است که یک ملتى که بصیرت دارد، مجموعه‌ى جوانان یک کشور وقتى بصیرت دارند، آگاهانه حرکت می‎کنند و قدم برمیدارند، همه‌ى تیغ‌هاى دشمن در مقابل آنها کند میشود. بصیرت این است. بصیرت وقتى بود، غبارآلودگى فتنه نمی‌تواند آنها را گمراه کند، آنها را به اشتباه بیندازد. اگر بصیرت نبود، انسان و لو با نیت خوب، گاهى در راه بد قدم میگذارد. شما در جبهه‌ى جنگ اگر راه را بلد نباشید، اگر نقشه‌خوانى بلد نباشید، اگر قطب‌نما در اختیار نداشته باشید، یک وقت نگاه می‌کنید مى‌بینید در محاصره‌ى دشمن قرار گرفته‌اید؛ راه را عوضى آمده‌اید، دشمن بر شما مسلط می‌شود. این قطب‌نما همان بصیرت است.

موضوعات: آموزشی  لینک ثابت[پنجشنبه 1396-10-14] [ 09:58:00 ق.ظ ]