پاره شدن حجاب و مقدمه حذف عفت ...

 

به شهادت تاریخ در واقعه کشف حجاب و مقدمه حذف عفت، این زنان غیور بودن که تا پای جان مقاومت کردند.بدين‏ سان از فرداي آن روز، بر سر كردن چادر در خيابان‏هاي تهران ممنوع شد و دولت و ساير دستگاه هاي اجرائي در كشور موظف گرديدند براي پيشبرد اين طرح در ولايات مختلف بكوشند. به همين منظور از اقدامات تبليغاتي و انتظامي در حد وسيعي بهره‏ گيري شد و حتي مسؤولين در بسياري از موارد، كاربرد قوه قهريه را نيز در اولويت قرار دادند.
آموزگاران و دختران دانش‏ آموز از داشتن حجاب ممنوع شدند و افسران ارتش با زناني كه حجاب داشتند راه نمي‏رفتند. در اتوبوس زنان با حجاب را راه نمي‏دادند و در معابر پاسبان‏ ها از اهانت و كتك زدن به زن‏هايي كه چادر داشتند با نهايت بي‏ پروايي و بي‏رحمي فروگذار نمي‏كردند. حتي بعضي از مأموران به‏ خصوص در شهرها و دهات، زن‏هايي را كه پارچه روي سر انداخته بودند، اگرچه چادر معمولي نبود از سر آن‏ها كشيده و پاره پاره مي‏كردند و اگر زن فرار مي‏كرد او را تا توي خانه‏ اش تعقيب مي‏كردند و به اين هم اكتفا نكرده اتاق زن‏ها و صندوق لباس آن‏ها را تفتيش كرده، اگر چادر از هر قبيل مي‏ديدند پاره پاره مي‏كردند يا به غنيمت مي‏بردند.
اقدامات خشونت‏آميز بر ضد زنان با حجاب‏
اعمال محدوديت بر ضد زنان با حجاب در آغاز و پس از آن، استفاده از شيوه‏ هاي سركوب‏گرانه پليسي، . در همين زمان، برخي از مغازه‏ دارها نيز هم‏گام با شهرباني، در اعمال محدوديت‏ها شركت و با چسباندن اطلاعيه‏ هايي بر در مغازه خود بدين‏ مضمون كه: «به چادري‏ها جنس نمي‏فروشيم»، با مأموران همكاري مي‏كردند. پس از مدتي به مأموران دستور داده شد خشونت بيشتري به خرج دهند.
بر اساس گزارش‏ هاي شاهدان عيني، پليس در گوشه خيابان‏ ها مي‏ايستاد و زنان چادري را زير نظر مي‏گرفت و چادر از سر آن‏ها برمي‏داشت و پاره مي‏كرد، به‏ گونه ‏اي‏ كه جوي‏ هاي آب كنار برخي از خيابان‏ها، از چادر انباشته شده بود.

لعنت بر پهلوی و آتا تورک  که بنیان گذار بی حجابی شدند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

 • 1 stars
  نظر از: گل نرگس
  1395/12/06 @ 12:44:23 ب.ظ

  گل نرگس [عضو]

  عالی

 • 4 stars
  نظر از: كوثر
  1395/10/14 @ 12:33:20 ق.ظ

  كوثر [عضو]

  احسنت
  منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم

 • 5 stars
  نظر از: امام جعفر صادق (ع) شاهرود
  1395/10/13 @ 10:32:13 ب.ظ

  امام جعفر صادق (ع) شاهرود [عضو]

  با عرض سلام و احترام
  مطلب قابل تاملی بود ، ممنون از شما .
  آنچه ما در تاریخ مطالعه نموده ایم بیانگر حفظ حجاب توسط زنان آن دوران به هر قیمتی بوده است و معدود زنانی که در این مسیر بی حجای را پسندیدند ، از ابتدا هم در گروهی که برای حذف حجابشان تلاش شد نبودند ، چرا شخصی که خودش تمایل به حفظ حجاب ندارد حتما به هر بهانه ای آن را کنار خواهد گذاشت و اجبار فقط برای آنانی است که با عشق و علاقه سعی در حفظ چیزی دارند .
  درود بر زنان و دختران عفیف و پاکدامن سرزمین مقدسم ایران اسلامی و نابود باد دشمنان کشور عزیزم ایران اسلامی .

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی

پسوندهای مجاز فایل: gif, png, jpg & jpeg
حداکثر مجاز اندازه فایل: 31 مگابایت
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)