تا زمانی که با کالای ایرانی قهری از همسر خبری نیست

شوهر چینی

شب لیلة الرغایب بود ،در میان جمعی از جوانان مهمان بودم گفتند برای مان از این شب بگو ، پرسیدم می دانید چرا لیلة الرغائب می نامند.
هرکسی چیزی گفت: یعنی شب آرزوها!
گفتم خیر این نیست. با شگفتی پرسیدند پس معنای آن چیست؟ گفتم شب پاک سازی قلبها که هرچه داریم از آنجا نشات می گیرد

.
چنانچه برای هر کاری روزی را انتخاب می کنید، برای این کار مهم هم باید روزی را انتخاب کنید. خصوصا که باید کم کم آماده شوید تا در ماه رجب و بعد ماه شعبان که سر انجام ماه مهمانی خدا می رسد با آرزوهای الهی ورود کنید.

####################
پرسیدم فلسفه چهارشنبه سوری را می دانید چیه؟
گفتند یه کاریه که پیشینیان انجام می دادند فقط همین!


گفتم خیر در زمانها ی گذشته وقتی زباله های هرکسی جمع می شد، مانند امروز نبود که شهرداری مسئول جمع آوری آن باشد لذا زباله ها دم در هر خانه ای انباشت می شد.
هر روز هفته یکی نفر زباله هایش را می سوزاند، این کار باعث می شد که هر روز محله پر از دود باشد، آلودگی همه شهر و روستا را پر می کرد . بعد تصمیم گرفتند همه  اهالی چهار شنبه آخر هفته پاکسازی کنند.باز هم دود مزاحم می شد. تصمیم گرفتند که زباله هارا در بیرون روستا و یا شهر بریزند وچهار شنبه آخر سال برای پاک سازی، زباله ها را بسوزانند. و نامش را گذاشتند چهار شنبه سوزی که بعدها بر اثر شهر نشینی و مامور شدن افرادی برای از بین بردن زباله ها دیگر لزومی به این کار نبود . مردم به یاد آن روزها آتشی را خارج از شهر می افروختند ، که اکنون این کار مثبت پیشینیا ن تبدیل به تولید زباله و انفجار و خرابی و کشتار وخودسوزی شده است!

#############
 امشب همگان دعا خواهید کرد و هرکسی دعای و آرزویی دارد که مطمئنا تا زمانی که شما از کالای ایرانی حمایت نمی کنید بسیاری از دعا هایتان اجابت نخواهد شد! چشمهایشان گرد شده بود، دعا چه ارتباطی با حمایت از تولید ملی دارد!


چون اگثرا جوان بودند و در جستجوی کار و خانم های مجردی که در آرزوی ازدواج و بعضی به فکر خرید خانه و آن دیگری در تلاش تا همسرش به خانه برگردد….با شگفتی گفتند یعنی آرزوهای ماهم سیاسی شده است!؟

 کسانی که دنبال کارند تا زمانی که با کالای ایرانی قهرند ،بازار اشتغال هم خاموش است چون کارگر و کارمند ومهندس خارجی با خرید شما مشغول است و دعا به جان شما می کند که سفره اش پر از نان است!

و دختران مجرد دم بخت هم با خرید اجناس خارجی و پز دادن به فامیل و در و همسایه ،جوان کارمند و کارگری که کار کند و حقوقی داشته باشد تا ازدواج کند نخواهد یافت صد سال هم دعا کند مستجاب نمی شود.

بعضی گفتند جنس ایرانی زود خراب می شود چاره ای نداریم. گفتم چاره شما هم در واردات شوهر چینی  و کره ای…است که برایتان از اون ور آبها بیاید منتظر باشید تا صبح دولت تان بدمد .

 • نظر از: محمدی
  1397/02/02 @ 09:57:53 ق.ظ

  محمدی [عضو] 

  بله اونها هم که خیلیشون داعشی هستند باید در جهاد نکاح با هاشون باشند!!!!

 • 5 stars
  نظر از: انــــتـــــــظاری
  1397/02/02 @ 12:23:16 ق.ظ

  انــــتـــــــظاری [عضو] 

  خب اجناس ترکیه هم خوبه
  پس شوهر ترکیه ای هم وارد کنن:)))

 • نظر از: محمدی
  1397/01/31 @ 05:21:32 ب.ظ

  محمدی [عضو] 

  ممنونم از پسندتون

 • نظر از: صدف
  1397/01/31 @ 05:19:20 ب.ظ

  صدف [عضو] 

  سلام علیکم
  آفرین
  خیلی جالب بود

 • نظر از: محمدی
  1397/01/31 @ 05:17:18 ب.ظ

  محمدی [عضو] 

  ممنونم از همفکریتون

 • نظر از: قتیل العبرات
  1397/01/31 @ 05:09:55 ب.ظ

  قتیل العبرات [عضو] 

  عالی بود دستتان درد نکنه

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت تصویر را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)