انچه(کالای ایرانی) خود داشت زبیگانه تمنا می کرد

ایرانی با خرید کالای ایرانی چطوری

یعنی ملت بزرگ ایران از مردم آلمان کمتر است؟!

آنها با اهمیت دادن به کالای تولیدی خود اقتصاد خود را سامان دادند، یعنی ایرانی نمی تواند هویت ریشه دار خودرا تقویت کند و از خود باختگی دست بردارد؟!

از غربزدگی دست بردارد و اگر غربزدگی را دوست دارد لاقل به این کارشان توجه کند که آنها کالای تولیدی خودرا دوست دارند هرچند بی کیفیت باشد!

حمايت از كالاى داخلى در آلمان‏
در جريان بحران مالى ۲۰۰۸ غرب كه آمريكا و اروپاى غربى با مشكلات اقتصادى جدى رو به رو شدند، شركت‏ هاى آلمانى به‏ دنبال ركود بيكار شده بودند، به جاى اخراج كاركنان و كارگران خود، آن‏ها را به دوره‏ هاى آموزشى اعزام كردند و در واقع به جاى كار و توليد، به ازاى آموزش و ارتقاى مهارت به كاركنان خود حقوق پرداخت كردند.


كشور آلمان با حدود ۳۹۰۰ ميليارد دلار توليد ملى، در جايگاه چهارم اقتصاد جهان قرار دارد. اين كشور بزرگ‏ترين و قدرتمندترين اقتصاد در اروپا و منطقه يورو محسوب مى‏ شود و توانسته در پيشرفت اقتصادى گوى سبقت را از رقباى خود در اروپا بربايد. اما بى‏ شك سياست‏ هاى كلان اقتصادى اين كشور از سويى و فرهنگ عمومى و حرف ه‏اى مردم اين كشور از سوى ديگر نقش مهمى در تقويت توليد ملى در اين كشور داشته است.


به‏ عنوان مثال طى سال‏ هاى بحران اقتصادى غرب (سال‏هاى ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰) مشاهده مى ‏شود مردم آلمان از مصرف كالاهاى خارجى كه گاهى داراى اختلاف قيمت و كيفيت فاحش نيز هستند به قصد كمك به توليدكننده هموطن خود خوددارى مى‏ كنند.
در پايان گفتنى است كه طبق اظهار نظر كارشناسان اقتصادى اگر اقتصاد مقاومتى در ايران اجرايى شود، پيشرفت‏ هايى بيشتر از كشورهايى كه در آن نظام سرمايه‏ دارى حاكم است، حاصل خواهد شد به اين دليل كه اين سياست ‏ما عدالت‏ محور است؛ اما كشورهاى سرمايه‏ دارى اين بخش را ناديده مى‏ گيرند. براى رسيدن به اين هدف، همراهى همه بخش‏ هاى كشور نياز است و نكته مهم‏تر اين‏كه بايد در رده مديريتى از افرادى بهره گرفته شود كه اقتصاد مقاومتى را تمام و كمال قبول دارند و آن ‏را در سمت و مسؤوليتى كه دارند به كار مى‏ گيرند.

#کالای_ایرانی

#ایرانی_چطوری

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.
عبارت تصویر را بازنویسی نمائید. (غیرحساس به حروف کوچک و بزرگ)