قرآن و خطررسانه

زندگی ما بچه های دهه 40 و پنجاه با مقایسه این دوره مثل اصحاب کهف شده اند، چون‌ آن زمان توی خانه می‌نشستیم و با بیرون از خانه ارتباط چندانی نداشتیم .                                                     

خصوصا خانواده‌های مذهبی که تلویزیون و رادیو را حرام می‌دانستند.اما امروزه در خانه نشسته‌ایم و از تمام اتفاقات آن طرف دنیا باخبر می‌شویم.

در واقع یک روزی دشمن پشت مرزهای ما بود ولی اکنون دشمن درون خانه ماست.چون افراد با رسانه‌ها با دنیا ارتباط دارند.و در کنترل رسانه هستند.بنابراین باید هرکسی با کارکرد رسانه و اثرات آن آشنا باشد.باید برای رسانه‌ای چون گوشی تلفن برنامه ریزی کنیم، چه برسد به کسانی که از ماهواره استفاده می کنند وحتی کسانی که تلویزیون شان شبانه روزی در حال پخش است..روزگاری تلویزیون برای مدت محدودی استفاده می‌شد ولی اکنون شبانه روزی شده است.ما غافل هستیم قرآن در باره رسانه می‌فرماید : سَنَسْتَدْرِجُهُمْ مِنْ حَيْثُ لَا يَعْلَمُونَ182 اعراف بزودی از جایی که نمی‌دانند تدریجا به هلاکت می‌رسند. ما تدریجا تحت تاثیر رسانه گرفتار تغییر سبک زندگی غربی می‌شویم و شاید فرزندانمان  زودتر از ما در این باتلاق فرو بروند.بر همین مبنا باید سواد رسانه‌ای داشت؛ یعنی که بدانیم مطلبی که از رسانه‌منتشر می‌شود دقیقا کجایش گمراهی قرار گرفته است. ولی متاسفانه اکثریت جامعه ما از این سواد بی بهره است.دشمن در گوشی‌های ما تیر‌ها و بمب‌هایش را شلیک می‌کند، دفاع فرهنگی ما کجای این گوشی ها است!؟ زمان جنگ وقتی دشمن به شهرها و خانه‌ها حمله می‌کرد با آژیر خطر به پناهگاه می‌رفتیم؛ اکنون آژیر خطر خاموش است و دشمن آزادانه و با سلاح مجهز وارد شده و ماهم خلع سلاح شده‌ایم کاملا در اختیار آنها هستیم.

 

موضوعات: فرهنگی  لینک ثابت
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(1)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
1 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از:  
5 stars

سلام چه ایه ی قشنگی و البته قابل تاملی

1399/11/29 @ 00:07
پاسخ از: محمدی [عضو] 

سلام عزیزم همه ایات زیبا و قابل تامل هستند

1399/11/30 @ 12:10


فرم در حال بارگذاری ...